מוסך דב בע"מ - מוסך מורשה סוזוקי | מוסך מורשה סובארו | מוסך מורשה ג'יפ | מוסך מורשה קריזלר | מוסך מורשה דודג'
מוסך מורשה סוזוקי | מוסך מורשה סובארו | מוסך מורשה ג'יפ | מוסך מורשה קריזלר | מוסך מורשה דודג' | 03-9300331

מכשירי תנועה

סובארו

הטיפול במוסך מורשה

מוסך דב מוסך מורשה בפ"ת

מוסך דב מרכז שרות פ"ת
סובארו

מאמר: חברת יפנאוטו – יבואנית רכבי סובארו לישראל:

כיום סובארו מזוהה בעיקר עם מכוניות, אך שורשיה נטועים עמוק בתוך עולם התעופה. מייסדה, ציקוי נאקאגימה, נמשך מאד לעולם התעופה. הוא התפעל עמוקות מהישגי האחים רייט מארה"ב בטיסתם הראשונה, והצטרף למכללה של הצי היפני. תוך זמן קצר, הצטרף נאקאגימה לצי היפני והיה מעורב בפיתוח ויצור של מטוסים לצבא היפני
במקום להמשיך בצי, החליט נאקאגימה להקים את "המעבדה לחקר התעופה", שהפכה ל"נאקאגימה חברת תעופה בע"מ". ברבות הימים הייתה החברה ליצרנית המטוסים המובילה ביפן.
ב-1945 הסתיימה מלחמת העולם השניה ויצור המטוסים הופסק. שם החברה שונה ל-"פוג'י סאניו" והידע והניסיון שנצברו בתחום התעופה הופנו לענפים אחרים.
ב-1946 נכנסה "פוג'י סאניו" לתחום הרכב והציגה את האב טיפוס הראשון ביפן של הקטנוע. בעקבות התגובות, החל שנה לאחר מכן הייצור הסדרתי של ה"רביט". במקביל לפיתוח ה"רביט", עסקה "פוג'י סאניו" גם בייצור מרכבים לאוטובוסים. תחומי עיסוק אלו סללו את הדרך לייצור המכונית הראשונה.

שיאה הראשון של חברת ( Fuji Heavy Industries ( FHI, קנגי' קיטה, היה בעל דעות מוצקות בנושא המכונית. "אם ברצונך לייצר מכונית, עליך לייצר את כל מרכיביה." "על מכוניות יפניות לשאת שם יפני." מר קיטה היה נלהב במיוחד לגבי ייצור מכונית נוסעים, והתשוקה הגדולה ביותר שלו הייתה ה-P1, האבטיפוס הראשון של מכונית נוסעים שהחברה ייצרה בשנת 1954
מר קיטה ערך משאל בקרב עובדי החברה על מנת למצוא שם ל-P1, אולם אף אחת מההצעות לא הייתה מוצלחת. לבסוף, העניק מר קיטה למכונית שם יפני מקסים, שאותו הוא שמר בלבו זמן רב - "סובארו".
סובארו הוא שמה של קבוצת כוכבים במערכת הכוכבים טאורוס. שישה מהכוכבים ניתן לראות בעין בלתי מזוינת, אולם בעזרת טלסקופ ניתן לזהות כמאתיים וחמישים כוכבים בעלי גוון כחלחל.
שמה המערבי של קבוצת הכוכבים הוא פלאיידס (Pleiades), וביפן שמה הוא סובארו (שפירושו "לקבץ יחד"). זוהי ללא ספק אחת מקבוצות הכוכבים האהובות ביותר על היפנים מאז ומעולם.
מעניין לציין כי FHI נוסדה ממיזוג של 6 חברות, כך שהשם סובארו הוא בעל משמעות מיוחדת עבורה.

חברת "יפנאוטו" היא יבואנית רכבי סובארו לישראל.

החברה, יפנאוטו החזקות בע"מ, והחברות בבעלותה עוסקות ביבוא, הפצה ומכירה של כלי רכב בישראל, מתוצרת פוג'י-יפן יצרנית דגמי "סובארו". כמו כן עוסקת קבוצת יפנאוטו ביבוא, הפצה ומכירה של אביזרים וחלקי חילוף בישראל מתוצרת פוג'י-יפן ומתוצרת ספקים אחרים, עבור דגמי "סובארו". קבוצת יפנאוטו מפעילה מוסך מרכזי לשם מתן שירותי אחזקה ותיקונים ללקוחותיה, וכן נותנת שירותי תמיכה והדרכה לרשת הסוכנים העצמאיים והמוסכים המורשים של דגמי "סובארו" ברחבי הארץ.


מוסך דב
צרו קשר
ENGLISH
RUSSIAN
קישורים מומלצים
מאמרים
שעות פעילות
רשימת טיפולים
מחלקות
דף הבית